"Hafize Ana ve Yaşar Usta Üstüne:
 Cihan Özkan tarafından 17.01.2017 07:09:09 tarihinde yazıldı.

Antiemperyalist Yeşilçam Arketipleri ve Geleneksel Kız Tavlama Taktikleri" "Ben ninemi yalnızlık sanmıştım bir keresinde" diyor Hasan Ali Toptaş. Ben de anneannemi bayramlarda baklava-börek, dedemi mesai saatlerinde orak-çekiç. Hala da hayatta yorulup takozlayınca bir durulup çakozlamak için gidip onlarda birkaç tur yatar uyuruz ailecek.

Geçen yine gittim. Ufak bir bahçeleri var. Bir yanda ben göz kepenklerim kapalı uzanıyorum, avlamadan rutin sineklerle söyleşiyorum. Bir yanda dedem oturmuş: Radyo, çay, sigara. Enteresan icatları var dedemin. Mesela, bahçedeki koltuğunun kolçağı yok. Kendisine tavandan zembille inen ipli bir kolçak yapmış! Evrim insanı; pratik vesselam.

Neyse, dedem o gün bahçede birden seslendi iç...

Bülent Karaca
 İbrahim Aşkar tarafından 2.01.2015 23:05:12 tarihinde yazıldı.

Bugün, ben değerli bir abimi kaybettim. BriSA önemli bir değerini kaybetti. Mühendislik direktörümüz Bülent Karaca, cesurca savaştığı kanser hastalığına karşı yenik düştü.

Daha 10 ay önce birlikte tenis oynuyorduk, top peşinde koşuyorduk, beni evlendirmek için şakacı planlar yapıyorduk. Böyle bakınca hayat hep çok tuhaf.

Yakın zamanda yapmış olduğumuz bir sohbette bana söylemiş olduğu şu sözleri hep anımsayacağım:

- İbrahim, ölüm bir şey değil, asıl acı veren geride kalanları düşünmek.

Selamını, sabahını, sohbetini, güler yüzünü hiç esirgemedi.

Dilerim en güzel yerlerdedir şimdi.

...

İSTANBUL CHAMPIONS CUP TENİS TURNUVASI
 İbrahim Aşkar tarafından 26.09.2014 17:16:37 tarihinde yazıldı.

BRİSA olarak spor olsun diye Vodafone’nun düzenlediği şirketler arası koşu yarışmasına katıldık, koştuk, nefes nefese kaldık, öldük, bittik ama eğlendik.

Böyle spor dolu bir organizasyon görünce bir de Tenis turnuvasına katılalım dedik ve hemen Brisa Tenis Takımını kurduk. Kadro güzel, insanlar güzel, sohbet muhabbet güzel. 


Geçtiğimiz hafta turnuvanın ilk maçı için TED spor kulübünde AVEA ile karşılaştık. Dinç ve sportif görüntüsü ile Alper Bey bizi hallaç pamuğu gibi salladı. Hem tek erkeklerde hem karışık çiftlerde Alper Bey’in taktire şayan oyunu, Çiçek Hanım'ın da file önündeki başarılı puanları sebebi ile ilk mağlubiyetimizi aldık.Hemen 1 gün sonra, turnuvanın zayıf...

© 2014 ibrahimaskar.com