Ana Sayfa Hakkımda

Merhabalar,

82 model Trabzon’luyum,  Çocukluğumu Araklı-Turnalı Köyünde yaptım. 40 kez daha aynı çocukluğu yaşayabilirim hiç sorun etmem. O fındıkları tekrar tekrar çalabilirim, o kabakları yeniden kesebilirim. Misket şampiyonluklarını, bilyalı araba sezonlarını, Hayat Ağacı akşamlarını, komşunun köpeğinden tepe taklak kaçmalarımı, babamın tarla bellemelerini, abimin çayır biçmelerini, annemin kuymaklarını, ablalarımın böreklerini, avuç avuç ligarba’lari, fiska’lari ve merağul’lari… 

İlkokul 3’e kadar böyle böyle. Sonra bir gün okulda karnıma bir ağrı girdi, apantist dediler aldırdık, az kalsın göçüyormuşuz. Aynı dönemde babam vefat edince, çok süper amcam Kamil Aşkar, ilkokul 4. ve 5. için sınıflar beni İzmit’e aldı. Meğer beni Darüşşafaka’ya hazırlamış, Darüşşafaka’yı kazanınca öğrendim bunu. J

Ömrümün en özel zamanları Darüşşafaka’ya aittir. Maalesef lise son’a geldiğimde o dönem de bitti, bitmese iyiydi. 40 kez daha orada eğitim görebilirim, bana mısın demez.

2001 yılında İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümüne giriş yapıp 2006 yılında bitirdim. 2009’da aynı bölümde yüksek lisans egitimini de tamamlamış bulundum. Üniversite yıllarını bana bir ömür yetecek dostluklar ile geçirme firsatı buldum. 

Param yoktu mecburen çalıştım, yoksa gezmenin tozmanın bir sonu yok. Kah civatacı oldum, kah somuncu. Bir dönem sağlam boruculuk yaptım. Şimdilerde lastikcilikle devam ediyorum. Yeri gelmişken belirteyim, kış lastiği önemli. Yarınlarda Allah kerim.

2016 Ağustos'ta Türk ordusuna damat gittim. Zaten küçükten beri subay tıraşı yaptırıyordum isabet oldu. Ortamlarda beni albay sanıyorlar, çok kıyak oluyor :P

İlgi alanlarımı edebiyat (şiir), müzik (ukulele, bağlama, kemençe, santur, ud), fotoğraf ve dans (halk dansları, eşli danslar) şeklinde sıralayabilirim. Rafting, dalga sörfü, rüzgar sörfü ve yamaç paraşütü de heyecanlı, ammavelakin dalış hepsinden güzel. Basketi, tenisi saymıyorum bile, tadından yenmiyor. Wakeboard ve Snowboard  da sıcak ekmeğin içine tereyağ gibi, her seferinde çok lezzetli, daha sık yapamıyorum diye hayıflanıp duruyorum.

Film izlemek de fena değil ama, bi oturuşta 100 fragman izlemek çok ayrı bir zevk. Aynı mantık, kısa filmlere bayılıyor olmamı da açıklıyor.

Öte yandan, en çok dostlar ile sohbeti severim, özlerim. Dünyaları gezdik doymadık, Allah ıslah etsin.

Dönüp geriye bakınca, bundan daha güzel yaşayamazmışım gibi duruyor. 

Bereket versin.

--

Son güncelleme: 13.06.2017elde var kendim..

© 2014 ibrahimaskar.com